Gradska knjižnica Janet Majnarić danas je bila mjesto predstavljanja zajedničkog projekta “Utjecaj rata na društvo i pojedinca” kojeg zajednički organiziraju Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Rijeka, Željezničko tehničke škole Moravice, Srednje škole “Vladimir Nazor” Čabar i Srednje škole Delnice.

Ovaj je projekt svoje predstavljanje već imao u Moravicama, online načinom je realiziran iz Čabra, a domaćin ovog trećeg susreta bila je Srednja škola Delnice čiji su učenici (2a opće gimnazije) uz pomoć Kotar teatra složili dojmljiv kolaž stihova i proze preuzetih iz niza značajnih antiratnih književnih djela (Li Tai Po, Krleža, Ivan Goran Kovačić, Tolstoj, Hosseini…).

Uz njih nastupili su još i učenici SŠ “Vladimir Nazor” iz Čabra te Osnovne gazbene škole “Ive Tijardovića” iz Delnica, a o ratu, ratnim iskustvima i posljedicama rata okupljenim srednjoškolcima je govorio počasni brigadni general Miljenko Balen, ratni zapovjednik 138. brigade HV-a, poznatih “Goranskih risova”.

Završnica ovog zanimljivog projekta bit će priređena krajem travnja u Rijeci, u Guvernerovoj palači gdje će domaćini završnom druženju biti nastavnici i polaznici Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova, Rijeka.