Agata Lučić: „Ogledalo bez mana“

„Istinska je ljepota ona koju zračimo iznutra“, poručuje nam Agata Lučić svojom slikovnicom za sve generacije „Ogledalo bez mana“, nagrađenom posebnom pohvalom žirija na 11. „Supertoonu“ – festivalu animacije i stripa u kategoriji strip-album.

Naša delničanka, Agata Lučić (1995.) diplomirala je na Grafičkom odsjeku na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, 2020. Ilustrirala je knjigu Dorte Jagić »Tri putnika u zemlju Nut«, naslikala je nekoliko murala, aktivno izlaže u Hrvatskoj i inozemstvu pri čemu sama izdvaja tri samostalne izložbe – »Ogledalo bez mana« (Galerija Šira, Zagreb 2020.), »Cirque Ceramic« (KIOSK, program Galerije SC Zagreb 2020.) te »Mini Market« (CreArt AIR, Museum of Aveiro – Santa Joana Museum, Portugal 2019.).

Naša Agata je, još kao učenica osnovne škole u Delnicama, napisala i ilustrirala čak tri slikovnice, koje rado čitamo na našim pričaonicama.

Čestitke i sretno, Agata!

Slikovnicom protiv “terora savršenosti”: “Istinska ljepota je ona koju zračimo iznutra”