Najnoviji, pedesetominutni dokumentarac Rasima Karalića o Palčevoj šiši, premijerno, odgledao se u dahu, a premijeri je nazočio i dobar dio obitelji Smole.

I ovaj je put Rasima privukla etnološka tema koju je sjajno pretočio u film: Palčava šiša, kuća obitelji Čop – Smole (Palčavih) u Plešcima, sagrađena 1856. – privatni muzej i spomenik kulture, i njeni članovi; osobito nasljednik, Marko Smole, zaljubljenik u tradiciju i povijest čabarskog kraja, koji godinama predano radi na očuvanju etnotradicije.

Obnova Palčave šiše prerasla je u velik i zahtjevan obiteljski projekt (u kojem sudjeluju već tri naraštaja) koji je postao dobro polazište za buduća etnološka, folkloristička i povijesna istraživanja krajeva gornje Kupe i Čabranke.

Za potpuni doživljaj prošlih vremena pobrinule su se i marljive ženske ruke obitelji Smole, okusima domaćih proizvoda iz bakine kuhinje.

Nezaboravno druženje s iznimnim ljudima.