Kao i prethodnih godina, taj tradicionalni program ponovno je okupio najčitatelje i ostale goste kojim Gradska knjižnica Delnice nagrađuje svoje najvjernije čitatelje te njime ujedno i potiče kulturu čitanja i ljubav prema pisanoj riječi.

Osim odabira najčitatelja, pri čemu je presudna bila statistika o broju posuđenih knjiga, zahvalili smo i korisnicima ostalih naših usluga ali i naših programa, našoj vjernoj publici – pratiteljima i podršci na svim našim događanjima.

NAJMLAĐI AKTIVNI KORISNIK – Leon Ćuić;
NAJČITATELJICA PREDŠKOLKA – Gabrijela Špoljarić;
NAJČITATELJI OSNOVNOŠKOLCI – Hana Jakovac, Zora i Marko Mamula;
NAJČITATELJICA SREDNJOŠKOLKA – Klara Pušelja;
NAJČITATELJICE (odjela za odrasle) – Sanja Toprek, Ljubica Butković, Albisa Bečić-Jusić;
NAJČITATELJICA E-KNJIGE – Milijana Šimunović;
NAJOBITELJ – obitelj Tomac;
NAJKORISNICA – Dubravka Golub-Kezele;

Posebnu zahvalu zaslužila je naša N A J P U B L I K A – Slavica Grgurić-Pajnić, Nada Glad, Mirjana Svetličić i Anamarija Barbarić.

Za živ delnički govor naših najmlađih u knjižnici zahvalili smo umirovljenoj učiteljici Dragici Majnarić, a za suradnju na mnogim književnim promocijama i na medijskoj popraćenosti rada Knjižnice – Marinku Krmpotiću (Novi list).
Svima su uručene zahvalnice i prigodni pokloni (knjige) koje su osigurali sljedeći sponzori:
MOZAIK KNJIGA
SELMAN