Ove se godine obilježava 100 godina Disneyja!

U Mjesecu hrvatske knjige, učenici goranskih osnovnih škola razgledali su zanimljivu izložbu Disneyevih animiranih adaptacija književnih djela, koja već generacijama osvajaju srca gledatelja!
Autorskom izložbom, koju je našoj knjižnici ustupila Gradska knjižnica Vukovar i American Corner Vukovar, željeli smo sve generacije posjetitelja provesti Disneyevim svijetom animiranih adaptacija književnih djela, kojima je i sam Walt Disney odao počast, prenijevši s lakoćom duh izvornog materijala u svoja animirana ostvarenja koja su doživjela svjetsku slavu.

Malo tko nije čuo za neke od najpoznatijih crtanih filmova koji su postali neizostavni klasici: „Snjeguljica i sedam patuljaka“, „Pepeljuga“, „Ljepotica i zvijer“, „Bambi“, „Pinocchio“, „Tarzan“, „Aladdin“, „Kralj lavova“, „Frozen“.

Walt Disney je rekao:
“Svatko na svijetu je jednom bio dijete. Odrastamo. Naše se osobnosti mijenjaju, ali u svakome od nas ostaje nešto od djetinjstva.”

Ostatak fotografija pogledajte u galeriji događanja.