Gradska knjižnica Janet Majnarich Delnice

dalidali

četvrtak, 27. lipnja 2024. u 18 sati
Gradska knjižnica

Knjigu će, uz autoricu, predstaviti:

Ivan Janeš, predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Čabru
Davor Grgurić, predsjednik Društva hrvatskih književnika Ogranka u Rijeci
Milica Žužić, recenzentica

O autorici:

Branka Arh diplomirala je književnost i povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Zadru.

Autorica je više pjesničkih zbirki:
„Uan“ (2006.), „Htu i Nei“ (2008.), „Topot. Tko kome dolazi“ (2012.), „Z“ (2015.), „Zad za devit uaglu“ (2017.) , „Tako čitaj: nekako od iza“ (2020.) i „dalidali“ (2024.).

Njezino pjesničko stvaralaštvo prate kritičari poput Zvonimira Mrkonjića, Danijele Bačić-Karković, Milice Žužić, Nikole Petkovića, Cvjetke Milanje, Ljerke Car Matutinović.

Uz pjesme, piše i likovne kritike, osvrte i eseje o likovnim umjetnicima te likovne monografije.

Autorica je likovnih monografija („Vladimir Pavoković“, „Vilim Svečnjak“, „Grga Marijanović“, „Andrija Girardi“, „Ivan Kinkela“), knjige o povjesničarki umjetnosti „Vanda Ekl“, likovne edicije „Tko to govori zar zar!!! Dnevnički crteži Nives Kavurić-Kurtović“ te stručnih zapisa „Riječka škola grafike“ i „Goranska kiparska radionica“.

Objavljuje u književnim i stručnim časopisima.

Početkom devedesetih je u uredništvu časopisa „Rival“, a od 1997. urednica Razreda za likovne umjetnosti u časopisu „Dometi“.

Članica je Društva hrvatskih književnika Ogranka u Rijeci.

Radujemo Vam se!